Výběr zahradního grilu na zahradu

Zahradní gril se prodral do běžného vybavení k posezení na zahradu. Venkovní posezení s přáteli a zároveň příprava chutných pokrmů, jejichž vůně se line do daleka, nenechá nikoho chladným. Jaký zahradní gril si pořídit, aby splnil vaše očekávání? Zaměřte se hlavně na kvalitu, která zaručí dlouhou životnost a vyhnete se tak pořizování nového grilu každý rok.


Jak vybrat zahradní gril?

  • V prvé řadě si uvědomte používání grilu na zahradě. Záleží na tom, jak ho budete využívat, s jakou frekvencí, na jaké množství, zda ho bude nutné převážet z místa na místo, nebo ho necháte na jednom určitém – třeba v altánu, pod terasou apod. Existují druhy zahradních grilů, které oplývají větší variabilitou a přizpůsobí se momentálním potřebám. Obecně si vyberete mezi elektrickými, plynovými a druhy na dřevěné uhlí.
  • Elektrický zahradní gril bude vyhovovat všem, kteří si chtějí dopřát grilované pochoutky i v období, kdy se nedá sedět na zahradě. Grilování probíhá bez otevřeného ohně, tím pádem je uplatníte všude tam, kde máte k dispozici zásuvku na elektriku. Poté je stačí zapnout. Umístit se dají kdekoliv vás napadne – v altánu, na terase, doma v kuchyni. K výběru je pro vás důležité vybrat vyhovující druh plochy na grilování, výkon a materiál.
  • Zahradní grily na dřevěné uhlí patří k nejpopulárnějším druhům a seženete je v cenové relaci už od několika málo stovek. Ke svému provozu potřebují speciální dřevěné uhlí, které se dá rovněž běžně koupit. Pokrmy se grilují pomocí žáru, vycházejícího při hoření. Vyrábějí se v různých velikostech a z rozmanitých materiálů – z litiny, plechu, nerezového kovu atd. Odlišují se od sebe celkovým tvarem. Plynové zahradní grily potřebují probanbutanovou lahev, která se připojuje k hořáku. Sílu hořáku lze jednoduše přizpůsobovat momentálním potřebám. Plynové grily se hodí k častému převážení.
  • V zahradních grilech najdete skutečně mnoho druhů. Myslete na celkovou stabilitu grilu, výkon, váhu, životnost, tloušťku plechu a velikost a druh roštu. Hlavně stabilita je důležitá, protože jen tak se vám snadno nepřevrhne a nezpůsobí nepříjemnosti. Potom se můžete bez obav pustit do přípravy grilovaného masa, ryb, zeleniny a dalších pokrmů.

Grily s udírnou

Mezi výhody grilu s udírnou patří, že si můžete připravit maso na desítky způsobů! Jsou vybaveny kouřovodem a dá se v nich udit, grilovat, péct i vařit. Dokážou udržovat optimální teplotu. Na zahradním grilu s udírnou si můžete perfektně vyzkoušet vaši fantazii při vaření. Pokud jsou zhotoveny z odolných materiálů, vydrží vám jejich funkčnost skutečně dlouhou dobu. Oblíbené jsou na dřevo a dřevěné uhlí. Pro lepší manipulaci vybírejte druhy s pojezdovými kolečky a pokud budou vybaveny odkládacím prostorem, bude to velmi praktické.

www.hawaj.cz – zahradní grily na dřevěné uhlí