Polské toulání

Sousední země pro naše teplo a mořemilovné občany nepatří mezi turistické taháky, což je ovšem škoda. Polsko nám může nabídnout spoustu zajímavých míst i dějů, protože naše historie občas zcela mimoběžná se jindy prolínala a dokonce neuralgicky uzlovala, což nám dává možnost podívat se na nás samé jinýma očima. A pak je tady fascinující příroda: o něco chladnější zadumané moře, pralesy a také několik nejpozoruhodnějších jezerních oblastí v Evropě, které zde vznikly v dobách, kdy ledovec válcoval starý kontinent, aby se zastavil až o naše hraniční hory. Jeďte se podívat do Krajiny velkých jezer, na polské Mazury – ten výlet bude určitě stát zato.

Na své si přijdou chodci i cykloturisté, o jachtařích ani nemluvě. Od rybářů si někde lze koupit  na naši občanku týdenní povolenku  a při troše štěstí se tam dají chytit „tááákovéhle“!

.Mezi vodními zrcadly

Spokojeni budou milovníci pohanské historie či  křižáckých hradů (ZDE), stejně jako poutníci po temných stezkách druhé světové války(ZDE)  i zvídaví hledači mysteriozních tajemství(ZDE) . Kdo touží po dobré základně k poznávání té zvláštní krajiny, může to zkusit ve Staré škole  (Stara Szkola – vysoká úroveň ubytování a služeb, srdečná atmosféra, střední cenová úroveň) ve vesnici Harsz (GPS: +54. 14 33.90, +21. 78 82.70), klidné a přece na dosah turistických center. Škola tady vznikla již roku 1737 jako jednotřídka, ale současná památkově chráněná budova z červených cihel je z roku 1900. Domluvíte se tam po našem a ještě tu ubytujete i svá zvířata – ale o tom je samozřejmě nejlepší si popovídat, až si budete chtít pobyt v tomto milém místě rezervovat.

Kam se ještě podívat

O Mazurech, Krajině velkých jezer, kterou máme v Našem hobby opravdu rádi, se dá psát do nekonečna. Pokud náš údiv a obdiv chcete také sdílet, podívejte se i na následující stránky: Výlet do Mazur, dále o tom, že i zima zde má spoustu půvabů, případně něco málo o čápech, kterých je tady opravdu požehnaně. Tak vás zatím zveme alespoň na virtuální toulání!