Která podlaha je do domu ta pravá?

Podlahových materiálů na našem trhu je v současnosti velké množství. Každý z nás má jiný vkus a na podlahu máme jiná kritéria a požadavky. Proto se nedá říci, že by některý druh podlahového materiálu vyhovoval domácnostem více, než jiný. Nejčastěji tedy vybíráme podlahu tak, aby byla kvalitní, odolná a nejlépe levná. Jen správně vybraná podlaha totiž dokáže v místnosti plnit své funkce v oblasti odolnosti a kvality a také v oblasti designu.

Jen kvalitně položená podlaha dokáže být odolná a vypadat hezky

Abyste dokázali být s podlahou v interiéru spokojeni, nestačí pouze vybrat ten správný druh, který se vám bude líbit a bude splňovat vaše představy. Podlaha musí být také kvalitně položena. Pokud není podlaha správně položena, může docházet k jejímu rychlejšímu opotřebení nebo poškození. Správně položená podlaha také zkrášlí design celé místnosti. Špatně položená podlaha naopak může design celé místnosti zkazit. Právě proto byste měli pečlivě rozhodovat, zda budete pokládat podlahu svépomocí nebo jestli se o její položení postarají profesionální podlaháři.

Mnoho druhů podlah samozřejmě zvládnete položit sami, ale s jakým výsledkem?

Mnoho výrobců podlahových materiálů o nich tvrdí, že pokládku zvládnete v pohodě sami, bez zkušeností a bez profesionálního nářadí. Nikdo nechce podceňovat vaše schopnosti, ale musíme si uvědomit, že právě zkušenosti jsou základem kvalitně odvedené práce ve všech oborech. V oboru podlahářství to platí dvojnásobně. To dokonce i v případech pokládání koberců nebo plovoucích podlah, které jsou z hlediska pokládky považovány za nejjednodušší druhy podlah.

Jak vybírat správného podlaháře?

Kvalitní podlaháři, kteří vám mohou pomoci s pokládkou vaší podlahy jsou k nalezení po celém území naší republiky. Pokud budete potřebovat podlahářské práce Olomouc, Brno, Plzeň, Ústí nad Labem nebo podlahářské práce Hradec Králové vždy ve svém regionu najdete tu správnou firmu. Vybírat byste vždy měli na základě zkušeností firmy, referencí odvedených prací a také podle velikosti nabídky služeb jednotlivých firem.

Které druhy podlah by měli umět podlaháři položit?

Opravdu odborní podlaháři by se neměli zaleknout pokládky žádného druhu podlahové krytiny. Připraveni by měli být opravdu na vše. V nabídce pokládání by rozhodně neměly chybět plovoucí podlahy, dřevěné podlahy, bambusové podlahy, korkové podlahy, vinylové podlahy, linoleum, podlahy z PVC a mnohé další druhy podlah. V nabídce podlahářů by nemělo být pouze pokládání nových podlahových krytin, ale také nabídka lepení podlah, renovace některých druhů podlah, broušení parket, údržba podlah a rekonstrukce podlah. Chybět by v dnešní době neměla ani služba pokládání podlah na klíč, kdy se firma postará o všechny služby od stržení staré podlahové krytiny, položení nové až po finální úklid.

V nabídce podlahářů Ekomplex všechny služby najdete

Jestli hledáte opravdu zkušené podlaháře, kteří by vám odborně položili vaší podlahu, obraťte se na podlaháře Ekomplex. Jedná se o sdružení nejkvalitnějších podlahářů v naší republice, kteří tento druh prací nabízí. Vždy, když budete potřebovat provést podlahářské práce Pardubice, České Budějovice, Zlín, Ostrava, Jihlava, podlahářské práce Liberec nebo podlahářské práce v jiných regionech, můžete se na Ekomplex obrátit. Působí totiž po celém území České i Slovenské republiky a nabídka služeb těchto podlahářů je opravdu kompletní.