Jak uniknout žhavým dotekům slunce

Sluneční paprsky se s jarem stávají čím dál silnější a jejich žhavé doteky kulminují v parných letních dnech, kdy pronikají skrze skleněná okna a spalují vše, co jim přijde do cesty. Obvykle se jim nevyhneme ani na zahradě nebo terase, pokud tyto prostory pořádně nezacloníme a nepořídíme si markýzu nebo pergolu. Pro obytné prostory se jako nejlepší ochrana jeví žaluzie nebo rolety. Pokud nejste milovníci záclon a závěsů, žaluzie a rolety tvoří i výborný doplněk interiéru a chrání okna před zvědavými pohledy kolemjdoucích.

Ze žaluzií můžete volit modely vnitřní nebo venkovní v závislosti na vašich potřebách a přáních. Venkovní žaluzie patří mezi nejprodávanější a dají se ovládat ručně nebo motoricky. Tím, že se montují před okna, účinně brání teplu a slunečním paprskům proniknout do budovy, v parných letních dnech tedy zajistí příjemný chládek a dobré útočiště před vedrem. Přestože jsou žaluzie zatažené, umožňují větrání díky jejich vzduchovým otvorům. Venkovní žaluzie mají různorodé tvary a šířku lamel, pro každý typ okna tedy jistě naleznete správný tvar. Vzhledem k jejich modernímu vzhledu se hodí ke každé fasádě domu, kterou i elegantně doplní.

Vnitřní žaluzie se vyrábí v široké škále barevných odstínů a vhodně tedy doplní jakýkoli interiér. I tyto žaluzie chrání soukromí a brání slunci a teplu proniknout dovnitř. Alternativou jsou venkovní rolety nebo vnitřní látkové stínění. Venkovní rolety patří mezi starší typ clonění, který je však pořád dostatečně efektivní jak u rodinných domů, tak bytů. V zimě výborně tepelně izolují, v létě chrání před přehřátím interiéru. Látkové stínění má kromě ochranné funkce i tu dekorativní. Jistě vás zaujmou japonské posuvné stěny, plisé žaluzie a další druhy, které naleznete u společnosti PROKLIMA stínící technika, s.r.o. Na jejích internetových stránkách www.zaluzie-proklima.cz si můžete všechny tyto druhy stínění prohlédnout a rovnou i objednat. Nenechte se tedy trápit spalujícím sluncem a efektivně se braňte. Kupte žaluzie, rolety nebo jiné typy ochrany a užijte si krásné léto.