Instalatérské práce se dělí do tří oborů

Kvalitní instalatér by měl zvládat široké spektrum různých činností. Většina z nás si představí pod instalatérskými pracemi výhradně práci s vodovodními a odpadními trubkami. Ovšem opravdu kvalitní instalatéři nabízí mnohem širší nabídku služeb, než jen pro oblast vody. Podle druhu nabízených služeb se instalatéři ještě dělí na vodaře, plynaře a topenáře.

Instalatéři by měli všude nabízet stejné služby

Pokud potřebujete najít spolehlivého instalatéra, nemělo by rozhodovat to, kde bydlíte. Spolehliví instalatéři se dají najít po celém území naší republiky. Nezáleží na tom, zda hledáte instalatérské práce Hradec Králové, Zlín, Pardubice, Karlovy Vary, Jihlava nebo instalatérské práce Olomouc. Vždy se dají najít profesionálové, kteří jsou schopni všech instalatérských prací. Příkladem mohou být třeba instalatéři Ekomplex.

Na co se soustředí vodaři?

Vodaři se již podle samotného názvu soustředí na instalatérské práce, spojené s vodou. Jedná se zejména o rozvody vody v interiéru a montáž kanalizace. K oběma druhům by měli instalatéři nabízet nejen nové realizace, ale také opravy a rekonstrukce. Součástí nabídky instalatérů by mělo být také napojení spotřebičů na vodovodní řád a kanalizaci. Voda nemusí být přiváděna pouze z řádu, ale také z ostatních zdrojů. Zejména u rodinných domů a komerčních objektů může být využívána také voda ze studen nebo vrtů. Správní instalatéři by vám měli poradit, kde se dá využívat tato užitková voda, abyste dokázali ušetřit náklady. Revize a kontroly vodoměrů a ohřívačů vody by měly být pro vodaře samozřejmostí.

S čím mohou pomocí topenáři?

Topenářství je druhem instalatérských prací, které se soustředí na všechny způsoby vytápění v objektech. Topenáři by měli nabízet veškeré druhy prací, které se týkají oblasti topení. Ať už se jedná o nové rozvody tepla, výměnu starého topení za nové, napojení na kotel, využití alternativních zdrojů tepla nebo rekonstrukci. Opět by měly být samozřejmostí služby revize spotřebičů na vyhřívání. Pro zkušené topenáře by neměl být problém ani zhotovení větších kotelen nebo práce s komíny. Opět jen musíte najít tu správnou firmu.

Co čekat od plynařů?

V plynařském oboru instalatérského řemesla je největší pozornost soustředěna na plyn. Zejména tedy na plynové instalace rozvodů plynu do spotřebičů nebo do plynových kotlů. Opět by neměly chybět opravy, rekonstrukce, zásahy při plynových haváriích nebo revize. To vše se týká jak oblasti rozvodů, tak oblasti plynových spotřebičů. Kontroly těchto spotřebičů jsou velmi důležité a mohou předcházet velkému neštěstí. Plynaři vám také dovedou odborně poradit a navrhnout nejlepší možné řešení v oblasti plynu ve vašem objektu.

Ekomplex vám nabídne kompletní instalatérské práce po celé republice

Pokud hledáte opravdu spolehlivé instalatéry, ať už bydlíte kdekoli, můžete se obrátit na instalatéry Ekomplex. Sdružení instalatérů Ekomplex se postará o perfektně odvedené práce ve všech oborech. Nezáleží na tom, z kterého jste regionu. Ekomplex nabízí instalatérské práce Pardubice, Praha, Litomyšl, Karlovy Vary nebo instalatérské práce Liberec. Instalatéry Ekomplex najdete v hojné míře po celém území naší i Slovenské republiky.