Zábavné i zdravé trampolíny

Pryč jsou doby, kdy trampolína byla nedostupnou atrakcí, o které si děti mohly možná tak nechat zdát. Pryč jsou doby, kdy na trampolínách skákala jen hrstka profesionálních atletů a běžní smrtelníci ji znali nanejvýš z televize. Dnes je na výběr široký sortiment trampolín pro děti i dospělé, malých i velkých, venkovních i vnitřních. Za rozumnou cenu si lze trampolínu s veškerým příslušenstvím, třeba trampolínu s ochranou sítí, pořídit domů – pro radost dětí i dospělých. Trampolína však není jen zábavou…

Trampolína se dlouho užívala jako sportovní náčiní dostupné pouze v některých tělocvičnách a sportovních zařízeních. Dnes na ni mohou zlepšovat svoji kondici i rekreační sportovci. Skákání na trampolíně se dokonce dostalo do nabídky mnohých sportovních center.

Trampolína – zábava i zdravé cvičení

  • Skákání na trampolíně představuje zdravý pohyb, je způsobem, jak zlepšovat svoji fyzickou kondici, protáhnout tělo a posílit svaly. Trampolína je také prostředkem hubnutí. Významný je však také psychický aspekt. Skákání na trampolínách totiž zlepšuje náladu, vyplavuje endorfiny – hormony štěstí a pomáhá tak při všudypřítomném stresu a napětí.
  • Na trampolíně se dá zažít mnoho zábavy a radosti. Své o tom mohou povídat především děti. Zkuste se stejně jako děti bezhlavě vrhnout na některou z trampolín! Můžete skákat, běhat po trampolíně nebo se různě točit. Nebo si jen tak sedněte a nechte kolem skákat své děti. Zábava vás nemine! Trampolína je způsobem aktivní relaxace.

Trampolíny pro váš domov

Na výběr je dnes mnoho druhů trampolín, které si můžete pořídit domů. Pro cvičení a udržování kondice se hodí malé trampolíny často doplněné přidržovací tyčí. Ty však děti moc neocení. Větší trampolíny se do domácnosti málokdy vejdou, a tak přicházejí na řadu trampolíny venkovní.

Trampolíny pro vaši zahradu

  • Vybíráte trampolínu na zahradu tak, aby sloužila vašim dětem a třeba i vám samotným? Chcete trampolínu pro radost a zábavu, také zdravý pohyb a jako atrakci na svoji zahradu? Hledejte trampolínu s ochrannou sítí. Bezpečnost trampolín je totiž na prvním místě.
  • Kvalitní trampolíny jsou vytvořeny tak, aby omezovaly možná zranění. Vedle ochranné sítě se zapínáním tak disponují mj. také schůdky. Samozřejmostí je také ochranné krytí pružin. Pro bezpečnost dětí a vašich domácích mazlíčků může být trampolína vybavena i spodní sítí, která zamezuje tomu, aby se pod trampolínu někdo dostal.
  • Při výběru trampolíny také důkladně promyslete její velikost. Nestačí vybrat trampolínu s ochrannou sítí a dalšími bezpečnostními prvky. Je třeba také dodržet minimální odstup trampolíny od dalších předmětů a vybavení. Každá trampolína by měla mít kolem sebe minimálně metr volného prostoru.

Velký výběr trampolín – obchod Hawaj.cz