Výhody pískové filtrace

Víte, jak správně pečovat o svůj bazén? Existuje několik obecných zásad, které je nutné dodržovat. Za prvé je to péče o vodu pomocí prostředků, které nabízí bazénová chemie. Je nutné dodržovat správné dávkování dezinfekce a dalších přípravků. Pokud to s dávkováním přeženete, mohou vám přípravky při koupání podráždit kůži (zejména v případě chlóru). Proto je dobré pořídit si testovací sadu, díky které snadno zjistíte jaká je aktuální hodnota Ph a chlóru ve vaší vodě a dle potřeby ji upravíte (zvýšíte nebo snížíte).

Bazénová chemie neslouží pouze k dezinfekci vody, ale také k jejímu projasnění. S bazénovou chemií bude vaše voda křišťálově čistá! Sama bazénová chemie však musí být podpořena také bazénovou filtrací. Mezi nejčastěji prodávané druhy filtrací patří filtrace kartušové a pískové. Jedinou výhodou kartušové filtrace je nižší pořizovací cena. Jelikož je však výkon této filtrace opravdu nízký, hodí se pouze pro ty nejmenší bazény.

Bazénová filtrace písková má naopak mnohem vyšší výkon a hravě si tak poradí i s rozměrnějšími bazény. Zcela přírodně – pomocí písku do bazénové filtrace – odstraní hrubé nečistoty z vody vašeho bazénu (listí, jehličí, hmyz, apod.). Filtrační písek je nutné čas od času propláchnout, aby byl čistý a plnil svou funkci. Výměna filtračního písku se provádí z pravidla jednou za rok. Na chvíli se ještě vraťme k bazénové chemii. Někteří z nás trpí alergiemi na chlór nebo jim chlór zkrátka neděla dobře. Ani v tomto případě nemusíte upustit od možnosti mít v bazénu krásně čistou vodu. Dnes je možné zakoupit také přípravky pro bezchlorovou úpravu vody. Tyto přípravky si můžete objednat také online a to na webové adrese www.bazeny.cz/bazenove-prislusenstvi/bezchlorova-uprava-vody/. Na webu bazeny.cz si můžete prohlédnout také další bazénové příslušenství. Vše za ty nejlepší ceny na trhu.  Foto http://www.bazeny.cz/