Vchodové dveře jsou základ hezkého domu

dnešní době zdražujících se energií je čím dál tím více kladen důraz na úsporu peněz. Vzhledem ke geografické poloze České republiky je třeba počítat s tím, že každý rok každá domácnost vydá nemalou částku na vytápění domů a bytů. Samozřejmě, že existují způsoby, jak tyto náklady regulovat a tím základním stavebním kamenem jsou kvalitní vchodové dveře. Těch lze na trhu objevit neuvěřitelné množství typů. Není proto úplně od věci podívat se na nejnovější trendy v oblasti vchodových dveří.


HPL panely izolují teplo

Není to tak dávno, co se ve stavebnictví objevily HPL panely. Jedná se o technologii výroby vstupních dveří, jež využívá na místo klasických plastových hmot pryskyřice. Lisované syntetické pryskyřice mají určitě výhody, jež z nich dělají vážného konkurenta pro mnohem známější plastové dveře. HPL panely se vyznačují vysokou schopností absorpce zvuku, tudíž jsou vhodné do rušnějších oblastí. To ocení především majitelé domů u hlavních pozemních komunikací. Vysoká odolnost vůči rozmarům počasí a mechanickému poničení zajišťuje vysoký standart zabezpečení.

Technologické parametry vstupních dveří

Vstupní dveře, u kterých se používá technologie HPL desek, jsou konstruované tak, že mezi pryskyřicové desky je vložena výplň. Za výplň se nejčastěji používá extrudovaný polystyren. Jeho hustota se pohybuje okolo 35 kg/m³. Součinitel prostupu tepla dle tloušťky výplně je v rozmezí 0,7 – 1,15 W/(m2K). Celkovou tloušťku výplně lze volit od cca 20 do 50 mm. HPL plastové dveře si díky svým parametrům nezadají s klasickými plastovými dveřmi a čím dál tím více se stávají preferovanějšími při výměně starých dveří za nové.

Design vchodových dveří

Vchodové dveře by se neměly posuzovat jenom z hlediska tepelné izolace. Moderní bydlení vyžaduje elegantní design a jedinečná grafická řešení. V tom jsou HPL dveře velmi zajímavé, neboť díky své konstrukcí umožňují jednoduchou výměnu skleněných dílů nebo okrasných rámů okolo skleněných tabulí. Svému majiteli tak nabízí možnost obměny designu dveří dle jeho rozmaru.

HPL dveře jako zajímavá alternativa

Plastové vchodové dveře jsou neustále jasnou jedničkou na poli vstupních dveří. Avšak HPL dveře nabízejí zajímavou alternativu pro ty, kteří chtějí vyšší standart bezpečnosti, tepelné izolace a milují design. Na druhou stranu je zapotřebí říci, že technologie HPL je oproti klasickým plastovým dveřím dražší. Její odolnost vůči počasí a mechanickému poškození to však svému majiteli plně kompenzuje.