Pořiďte si nadzemní nafukovací bazén na léto!

Češi si v posledních letech velice oblíbili nadzemní bazény a obzvláště jednoduchý nafukovací bazén. Rostou samozřejmě i prodeje zapuštěných bazénů, ale pro někoho je esteticky příhodnější bazén nafukovací, který maximálně splní veškeré požadavky letního koupání dětí i jejich rodičů. A navíc nemusíte řešit další náklady na ohřev vody, zastřešení apod. Nafukovací bazény vynikají také nízkou cenou a velice jednoduchou instalací. Ke zprovoznění rozhodně nepotřebujete žádnou specializovanou firmu, stačí vám k tomu trocha vaší šikovnosti.

Vyberte na zahradě místo s rovnou a dostatečně pevnou zeminou. Pamatujte, že nafukovací bazény napuštěné vodou váží i několik tun a volba správného místa je věcí, kterou se nevyplatí podcenit. Důkladně vybrané místo očistěte, zbavte předmětů, které by mohly bazén poškodit. Pryč musí veškeré kamení, větvičky apod. a místo můžete podsypat pískem. Opatrně bazén rozviňte a příliš s ním neposouvejte, mohlo by dojít k poškození fólie dna. Nafoukněte horní prstenec a podívejte se, že je dno bazénu vyhlazeno. S bazénem pak už nehýbejte. Připojte filtrační jednotku, otvory uzavřete dodanou zátkou a bazén naplňte hadicí asi do 2,5 cm. Dno ještě jednou vyhlaďte a pokračujte v napouštění bazénu. Napouštějte bazén do vámi zvolené hloubky, nikdy však výše, než je horní prstenec bazénu. Deinstalace, například na zimu, je podobně jednoduchá.

Před tím, než se vydáte do obchodu koupit bazén na zahradu, zjistěte si všechny dostupné informace a porovnejte si parametry, které se vás týkají. V první řadě se rozhodněte, jak velký bazén chcete, jestli vás zajímají bazény s pískovou filtrací, zda kupujete bazén pro děti nebo pro sebe. Pokud máte menší zahrádku, stačí vám průměr okolo třech metrů, dostanete samozřejmě ale i podstatně větší. V široké nabídce najdete rodinné nafukovací bazény, které jsou vyrobeny z trojvrstvého PVC a mají pevné vinylové dno. Samonosné nafukovací bazény se vyrábí ve dvou tvarech, kruhové a oválném. Záleží jen na vás, jaký máte tvar zahrady. Pokud jde o hloubku, pohybujeme se v rozmezí od 0,7 až po 1,2 metru. Na plavání je ideální co největší hloubka.

Důležitým doplňkem každého bazénu je písková filtrace. Ta má mnoho výhod, jako nenáročná údržba, nízká frekvence výměny pískové náplně. Stačí, když ji vyměníte jednou za dva až tři roky. S pískovou filtrací máte možnost připojení dalšího bazénového příslušenství jako je třeba bazénový lux. A také je u ní zásadně ekonomičtější provoz a nižší spotřeba bazénové chemie, na kterou by mohly být alergické vaše děti. Písková filtrace se vyplatí a ještě šetříte životní prostředí i své zdraví.

Tip na nákup bazénů – Hawaj.cz