Dovedete si představit kutilovu dílnu bez pořádné LED baterky?

LED baterky

Až do vzdálenosti 230 metrů dopadá světlo z této fantastické LED baterky! A to rozhodně není málo. Všichni se asi shodneme na tom, že solidní ruční svítilna by neměla chybět v žádné pořádně vybavené dílně. Na druhou stranu je důležité vybrat takovou, která toho umí hodně, vydrží dlouho, její svit je intenzivní, a současně je víceúčelová.

Moderní LED baterka už nyní nabízí mnohem víc než jen samotný světelný paprsek. Dokáže například zastoupit klasickou powerbanku. To znamená, že výborně poslouží v případě nečekané nouze, třeba když potřebujeme dobít baterii mobilního telefonu a musíme se obejít bez běžné nabíječky.

V první řadě by ruční svítilny měly poskytovat co nejvíce světla. Někdy potřebujeme vidět hlavně to, co je daleko před námi. Jindy se chceme porozhlédnout, co je okolo nás, a záleží nám na tom, abychom zabrali co nejširší úhel.

ruční svítilnyDíky otočné hlavě svítilny lze tento kužel světla dle potřeby libovolně usměrnit, a zasvítit co nejdál, nebo naopak zacílit hodně do šířky. Přeměna širokého kuželu světla v úzký, a naopak je výsledkem takzvaného fokusování. Velkou výhodou je, že k fokusování dochází po jednotlivých závitech, takže samovolný pohyb otočné hlavy je vyloučen. LED baterka se postará o to, aby světlo bylo rovnoměrné, takže i na okrajích osvícené plochy je velice dobře vidět.

Ruční svítilna je lehká, protože při její výrobě byl použit kvalitní a odolný hliník. Do míst, kde jsou šroubovací díly, výrobci umístili těsnicí gumičky. Také si dali záležet na tom, aby baterka byla praktická a dala se použít při outdoorových aktivitách. Proto je na palcovém spínači magnet, nechybí ani klip pro zavěšení na opasek. Výměnná Li-ion baterie se nachází v těle svítilny a lze ji dobíjet buď ze sítě nebo pomocí PC, powerbanky nebo adaptéru. Plně nabitá baterie poskytne energii na svícení v délce 4,5 hodiny ve vysokém režimu nebo na svit po dobu 15 hodin při režimu nízkém. Moderní LED baterku si můžete objednat v e-shopu www.cel-tec.cz.