Nýty a nýtovací kleště

kleste-nytovaci-litinove

Udělejte si radost vlastním výrobkem. Než se však pustíte do práce, zkontrolujte stav své domácí dílny. Nechybí něco? Co takhle nýty a nýtovací kleště? Bez nich se při výrobě čehokoli obejdete jen stěží.

Nýty patří mezi spojovací materiál, který se využívá pro nerozebíratelné spojování. Dnes se sice už nepoužívá tak často jako dříve, protože se nahrazuje šroubovými spoji nebo svařováním, přesto má ale stále mezi spojovacím materiálem své pevné místo. Pokud se tedy rozhodneme pro spojování pomocí nýtů, budeme k tomu rozhodně potřebovat i nýtovací kleště a nýtovací matice. Nýtovací kleště umožňují spojit například dva plechy nýtováním, i když máme přístup pouze z jedné strany. Na obyčejné hliníkové nýty nám postačí levné nýtovačky, na pevné ocelové nebo nerezové nýty budeme potřebovat rozhodně kvalitní profi nýtovací kleště. V nabídce jsou i nýtovací kleště pákové.

  • sada-nýtůNýtovací matice slouží k našroubování dalšího materiálu. Anebo je můžeme použít v případě, kdy potřebujeme připravit odolný závit pro další aplikace. Stejně jako nýty jsou nýtovací matice vyráběny z hliníku, z ocele anebo z nerezového materiálu.
  • Nabídka nýtů, nýtovacích kleští i nýtovacích matic je stejně široká jako například u šroubků, běžných matic anebo vrutů. Je potřeba předem si dobře promyslet, co chceme nýtovat, a pak se rozhodnout. Anebo si nechat poradit ve specializované prodejně, kde vám své služby nabídne vyškolený personál. Pak už jen hurá do práce! S kvalitním materiálem vám půjde dílo skvěle od ruky a z konečného výrobku se budete těšit!
  • Nýty, nýtovací kleště i nýtovací matice lze zakoupit na eshopu „Exteobchod.cz“, anebo přímo na adrese prodejny Brno – Horní Heršpice, Železná 16a.