Nová podlaha do kuchyně

Linoleum v kuchyni
Nová podlaha do kuchyně, foto archiv

Před pár lety jsme se nastěhovali do našeho bytu. Byt jsme si tehdy zakoupili od původní majitelky, postarší paní, která se přestěhovala do domova pro seniory. Vybavení, které po majitelce v bytě zůstalo, jsme si do začátků nechali. Jenže jeho stáří odpovídalo věku původní majitelky, a tak jsme se rozhodli, že si byt postupně zmodernizujeme a zrekonstruujeme. Nová podlaha do kuchyně bude prioritou.

Jako první přišla na řadu ložnice, protože spát na staré rozvrzané posteli se nám opravdu nechtělo, a hned za ní nevyhovující kuchyně. Ta ale byla v takovém špatném stavu, že bychom na její rekonstrukci po koupi bytu neměli dost finančních prostředků. A tak jsme se tehdy rozhodli pro menší improvizaci. Odšroubovali jsme dvířka všech skříněk, koupili jsme přijatelnou tapetu a polepili s ní zbylé police. Pro začátek to byl přijatelný stav.

Rekonstrukce podlahy

Letos, když jsme si našetřili nějaké peníze, jsme se rozhodli pro kompletní rekonstrukci kuchyně. Nábytek a spotřebiče jsme objednali a nakonec nám zbývala nová podlaha. Chceme si vybrat nějakou kvalitní podlahu. aby nám vydržela co nejdéle. I s ohledem na plánované děti to bylo nezbytností. Původně na na podlaze v kuchyni bylo linoleem, což se i nám osvědčilo. A tak jsme se rozhodli pro linoleum. Na internetu jsme prostudovali nesčetně materiálů o tomto typu podlah a narazili jsme na nový druh tzv. přírodní linoleum. Zpočátku nás odrazovala jedna z jeho vlastností, a sice postupné dozrávání.

Moderní domácnost

Zvažovali jsme tedy všechna pro a proti a dlouho jsme přemýšleli o následcích onoho dozrávání. Nakonec jsme však díky mnohým radám a referencím přišli na to, že naše obavy nejsou na místě. Podlaha vyrobená z přírodních materiálů pouze přirozeně mění barvu vlivem slunečního svitu. O této vlastnosti jsme se dozvěděli více díky www.meister-podlahy.cz/prirodni-linoleum/. Rekonstrukce kuchyně se, zdá se, zdařila a linoleum bylo skvělou volbou, protože jeho údržba je opravdu velmi snadná. Náš sen o moderní domácnosti se tak pomalu ale jistě stává skutečností.